Застосування ароматичних олій

Найбільш основними методами застосування ароматичних олій - це масаж, розтирання, аромалампи, інгаляції, ванни, компреси та збагачення косметичних засобів.

Масаж

Є одним з найбільш активних методів впливу ефірних олій на організм. Забезпечує швидке проникнення ефірної олії всередину організму. 4-6 крапель ефірної олії змішати з 1 столовою ложкою рослинної олії (оливкової, жожоба, виноградних кісточок) або з 10-15 г косметичного крему.

Розтирання

Добре допомагають при запальних явищах в м’язовій, нервовій і сполучній тканинах, впливають на лімфатичну систему, системи дихання і кровообігу. 5-7 крапель ефірної олії змішати з 1 столовою ложкою основи (горілка або олія рослинна).

Аромалампи

5 крапель ефірної олії або суміші олій додати в аромаламлу, заправлену водою, і запалити свічку, аромат наповнить приміщення. За відсутності аромалампи олію можна нанести на серветку або додати в чашку з теплою водою і помістити ї на радіатор опалювання. Тривалість процедури 15-20 хвилин.

Інгаляції

Ефективні при гострих респіраторних захворюваннях, болях в горлі. Гарячі: 2-3 краплі ефірної олії або суміші олій додати в посудину з гарячою водою, накритися рушником і глибоко вдихати пару протягом 5-7 хвилин, після невеликої паузи повторити процедуру. Очі при цьому мають бути закриті. Зручніше використати тепло-вологий інгалятор Махольда. Холодні: 2-4 краплі ефірної олії нанести на серветку і вдихати 5-7 хвилин.

Ванни

Найпростіший і одночасно приємний спосіб використання ефірної олії Це профілактика шкірних подразнень, м’язових болей, артриту, ревматизму. Ванни можуть бути гарячі, прохолодні, а також сидячі, ножні, ванни для рук і ніг. В наповнену ванну (36-38°C) додають 3-9 крапель ефірної олії або суміші олій, заздалегідь змішавши з 1 столовою ложкою емульгатора (молока, меду, морської або кухонної солі). Тривалість процедури 10-20 хвилин. Після ванни, не обполіскуючи, витерти тіло рушником.

Сауна

В гарячому і сухому повітрі сауни посилюється ефект дії природних ароматів і міра проникнення активних речовин ефірних олій через шкіру. 5-10 крапель суміші ефірних олій змішати з невеликою кількістю води і окропити полиці і стіни сауни.

Компреси

Гарячі: 5-7 крапель ефірної олії на 1 склянку дуже гарячої води, намочити в цій воді шматок бавовняної тканини і покласти на хворе місце. Тривалість процедури 20-30 хвилин, потім процедуру повторити. Холодні: спосіб аналогічний першому, тільки замість гарячої води використовується охолоджена вода з льодом. Час процедури до 2-х годин.

Збагачення косметичних засобів

3-5 крапель ефірної олії або композицій олій змішати з 1 столовою ложкою косметичного крему, шампуню або іншого косметичного засобу.